top of page
DLA FIRMY

Wynajem sprzętu biurowego

Stwórz nowoczesne i przyjazne miejsce pracy. Wynajmuj sprzęt biurowy
i zacznij oszczędzać. Postaw na elastyczność i szybki dostęp
do najnowszych technologii.

Zaufali nam

Rozwiązanie dla firmy
na każdym etapie rozwoju

Dla fleelancera

Potrzebujesz szybkiego dostępu do nowoczesnego sprzętu biurowego, bez konieczności dużego wydatku na początku? Wynajem sprzętu pozwoli Ci uniknąć dużych inwestycji w zakup i utrzymanie sprzętu. Możesz zaoszczędzić i nie przejmować się naprawami. Możesz wymieniać swój telefon, laptop... kiedy chcesz! Możesz zakończyć wynajem w dowolnym momencie.

Dla małej firmy

Chcesz nowocześnie urządzić biuro, ale musisz kontrolować swój budżet? Chcesz skupić się na skalowaniu biznesu? Wynajmij sprzęt biurowy, który w tym momencie spełnia Twoje potrzeby i Twoich pracowników. Nie musisz kupować biurek, krzeseł, komputerów, smartfonów. Zamiast tracić środki - oszczędzaj. Zamiast mnożyć koszty - inwestuj w rozwój

swojej firmy. 

Dla korporacji

Zmniejsz koszty związane z urządzeniem przestrzeni biurowej bez utraty standardu. Gleevery zapewni Ci dostęp do najnowszych technologii bez konieczności przeznaczenia znacznych kwot w zakup sprzętu. Wynajmuj nowoczesne smartfony, laptopy, monitory, projektory, krzesła. Zapewnij swoim pracownikom, narzędzia i sprzęt, którego potrzebują w najwyższej jakości.

Wybieraj spośród
dziesiątek produktów

Jak działa wynajem sprzętu biurowego z Gleevery?

Osoba pracująca na laptopie
1-circle.png
Skontaktuj się z nami, jeśli..

Chcesz zapewnić sobie lub swoim pracownikom dostęp do najnowszych technologii. Chcesz zaoszczędzić

i skupić się na skalowaniu biznesu. Chcesz szybko

i bezproblemowo wymieniać sprzęt biurowy

w dowolnym momencie.

2-circle.png
Porozmawiamy o Twoich potrzebach

W trakcie krótkiego spotkania poznamy Twoje potrzeby, a Ty poznasz wszystkie korzyści wynajmu sprzętu biurowego z Gleevery. Doradzimy i przygotujemy propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb.

220517_145112_0694_edited.jpg
Deweloperzy
3-circle.png
Czerp korzyści z wynajmu sprzętu biurowego

Laptop, telefon, projektor, biuro, krzesło, a może ekspres do kawy? Wybierz sprzęt biurowy, którego aktualnie potrzebujesz i korzystaj! Chcesz wymienić lub oddać sprzęt? To nie problem!

Wynajem sprzętu biurowego
z Gleevery - to się opłaca!

icon41_edited.png
Rozwiązanie, które jest elastyczne i proste

Możesz w szybki sposób wymieniać swój sprzęt na nowszy. Możesz zrezygnować

z wynajmu w dowolnym monecie.

Sprawdź, jakie to proste!

icon3.png
Oszczędzasz na kupnie sprzętu biurowego

Mądrze inwestuj swoje pieniądze. Jeśli nie musisz - nie kupuj sprzętu biurowego. Przeznacz budżet na rozwój biznesu,

a krzesło i biurko wynajmij z Gleevery.

kciuk-w-gore-gleevery-szkic.png
Tworzysz nowoczesną przestrzeń biurową dla siebie i swoich pracowników

Wraz z Gleevery zapewniasz sobie i swoim pracownikom dostęp do nowoczesnego sprzętu biurowego. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu.

tlo.png
maziaj_edited.png

Potrzebujesz sprzętu biurowego?
Porozmawiajmy!

Umów krótką rozmowę z naszym ekspertem, który dopasuje ofertę do Twoich potrzeb.

 • Czy mogę udostępniać sprzęt innym osobom? Np. syn, córka?
  Użytkownik (strona umowy) w okresie wynajmu, co do zasady, nie powinien udostępniać produktów osobom trzecim, lecz regulamin zezwala na udostępnianie produktu swoim pracownikom, współpracownikom, zleceniobiorcom lub kontrahentom. Należy pamiętać, że za ewentualne powstałe szkody pełną odpowiedzialność ponosi najemca. Powyższa zasada dotyczy również udostępniana produktów najbliższym członkom rodziny klienta.
 • Czy sprzęt po okresie wynajmu przechodzi na moją własność?
  Właścicielem sprzętu jest Gleevery. Dwa tygodnie przed zakończeniem umowy wynajmu, Gleevery kontaktuje się z klientem i ustala z klientem czy chce on zwrócić produkt, przedłużyć wynajem czy go odkupić. W przypadku decyzji zakupu, Gleevery przygotowuje odpowiednią wycenę. Po jej akceptacji oraz uiszczeniu zapłaty produkt staje się własnością klienta.
 • Jak korzystać z benefitu?
  Po podpisaniu umowy z Twoim pracodawcą, otrzymasz spersonalizowany link do platformy Wishlist. Wystarczy, że wybierzesz produkt, który Cię interesuje i klikniesz ➡️ Chcę wynająć ⬅️ (za darmo lub za niewielką dopłatą, w zależności od ustalonego wcześniej dofinansowania od pracodawcy). Jeśli na Wishliście brakuje produktu, który chcesz wynająć, wystarczy, że klikniesz przycisk ➡️+Dodaj ⬅️, zostawisz nam swój adres e-mail i wpiszesz nazwę produktu albo jeszcze lepiej — wkleisz link do sklepu, w którym się on znajduje. My w ciągu 24 godzin wrócimy do Ciebie z informacją czy produkt jest możliwy do wynajmu. Jeśli tak, prześlemy Ci link, poprzez który zrealizujesz wynajem 🙂 Szybko i przyjemnie!
 • Czy mogę zamówić sprzęt z dostawą np. będąc w innym mieście?
  Tak, jak najbardziej — obsługujemy wynajem w całej Polsce. Należy jednak pamiętać, że niektóre produkty (np. wielkogabarytowe) należy odebrać osobiście. Jeśli klient chce, aby produkt dotarł pod wskazany adres, należy się z nami skontaktować. W takiej sytuacji przygotujemy indywidualną wycenę.
 • Kiedy wymagana jest kaucja i co się z nią dzieje po zwrocie sprzętu?
  W niektórych przypadkach Gleevery może wymagać od klienta wpłaty kaucji wraz z pierwszym czynszem w dniu wynajmu. Kaucja zależy od danych wynajmowanego produktu (jak cena, rodzaj produktu) oraz od danych na temat zdolności do regulowania zobowiązań przez klienta, pobieranych m.in. z Biur Informacji Gospodarczych, Biura Informacji Kredytowej a także innych współpracujących z Gleevery Partnerów. Wysokość kaucji wynosi zazwyczaj od 10% do 20% wartości wynajmowanego produktu i jest określana w dokumencie zamówienia. Po zakończeniu umowy wynajmu, w przypadku pozytywnej weryfikacji produktu kaucja zostaje zwrócona klientowi w terminie 21 dni od dnia zwrotu Produktu. W przypadku negatywnej weryfikacji stanu produktu, w szczególności zidentyfikowania usterek czy widocznych śladów zaniedbania, Gleevery ma prawo do zatrzymania kaucji do momentu ustalenia zakresu i wartości powstałej szkody oraz pobrania jej w odpowiedniej wysokości na poczet zidentyfikowanych szkód. Przy szkodach, których wartość przekracza kwotę uiszczonej kaucji, Gleevery może zażądać uiszczenia dodatkowej wpłaty.
 • Czy długość wynajmu ma wpływ na wysokość czynszu?
  Tak, długość wynajmu ma wpływ na cenę. Im dłuższy okres, tym bardziej atrakcyjna cena. Cenę na poszczególne okresy można sprawdzić przed podjęciem decyzji, poprzez kliknięcie przycisku pod danym produktem “Chcę wynająć” i przesuwając suwakiem pożądane okresy wynajmu.
 • Jak mogę zwrócić sprzęt i kto pokrywa koszty przesyłki produktu?
  Przesyłka w obie strony dla większości produktów wliczona jest w cenę najmu. Niektóre jednak (wyraźnie oznaczone na Wishliście oraz formularzu zamówienia) wymagają dodatkowych ustaleń i zależnych od nich ewentualnych dopłat związanych z logistyką. Dwa tygodnie przed zakończeniem umowy wynajmu, Gleevery kontaktuje się z klientem i ustala szczegóły dogodnego dla klienta zwrotu (kurier/paczkomat/inny sposób). Po ustaleniu szczegółów po stronie klienta pozostaje spakowanie sprzętu oraz wszystkich akcesoriów (jeśli występują) w oryginalne opakowanie i odesłanie do Gleevery w sposób wcześniej ustalony.
 • Czy wynajmowany sprzęt jest zawsze nowy?
  Produkty, które zostaną dostarczone na podstawie złożonego zamówienia, mogą być fabrycznie nowe lub używane/odnowione (noszące ślady użytkowania).
 • Czy można wynająć dwa produkty na jedną osobę?
  Standardowo i systemowo nie dajemy możliwości wynajęcia więcej niż jednego produktu w jednym czasie. Zachęcamy jednak do kontaktu w celu otrzymania oferty indywidualnej. Jesteśmy też gotowi wynajmować więcej produktów osobom, które zdążyły już opłacić na czas kilka czynszów trwającego wynajmu i rozważają wybór kolejnego produktu.
 • Jaki jest minimalny i maksymalny czas wynajmu?
  Wybrane produkty Gleevery możesz wynająć na 1, 3, 6, 12, 18 lub 24 miesiące. Okres wynajmu rozpoczyna się następnego pełnego dnia od dnia otrzymania produktu. UWAGA! Długość minimalnego i maksymalnego okresu wynajmu może różnić się w zależności od produktu.
 • Jaka jest podstawa prawna tego, że Gleevery wymaga wpisania swoich danych osobowych? Na jakiej podstawie Gleevery przetwarza moje dane nie będąc bankiem?
  Gleevery przetwarza dane w związku z identyfikacją osoby, weryfikacją tożsamości oraz oceną zdolności do regulowania zobowiązań pieniężnych (finansowych), co obejmuje w szczególności: a) imię i nazwisko, b) numer PESEL, c) serię, numer i datę ważności dowodu osobistego, d) adres e-mail, e) numer telefonu, f) adres zamieszkania, g) historię płatności zarejestrowaną w Biurach Informacji Gospodarczej, h) zobowiązania finansowe oraz terminowość ich spłat, i) historię płatności w Krajowych Instytucjach Płatniczych. Szczegóły podstawy prawnej są dostępne w naszej Polityce Prywatności, którą można znaleźć na naszej stronie www.gleevery.com. Odbiorcą danych mogą być: Krajowe Instytucje Płatnicze oraz Biura Informacji Kredytowej (w szczególności CRIF i ERIF), BIK Info Monitor, Związek Banków Polskich zaakceptowane i nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Celem przetwarzania danych jest m.in.: - ocena możliwości zawarcia z Panem/ią umowy, - zawarcie i wykonywanie umowy między Panem/ią a Gleevery; - dochodzenie roszczeń przez Gleevery
 • Czy mogę zerwać umowę wynajmu?
  Wybrany przez Ciebie czas wynajmu jest minimalnym okresem, w którym zobowiązujesz się do wynajmowania wybranego produktu (wynajem na czas określony). Oznacza to, że nie ma możliwości zerwania umowy podczas obowiązującego okresu wynajmu. Pamiętaj, że istnieje możliwość odstąpienia od umowy wynajmu w ciągu 14 dni od momentu zawarcia umowy, jednak działanie to może wiązać się z dodatkowymi kosztami koniecznymi do poniesienia przez Ciebie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.
 • Czy mój standing kredytowy jest sprawdzany w BIKu?
  Tak, pozytywna decyzja o wynajmie podejmowana jest w oparciu o dane pozyskane m.in. z Biur Informacji Gospodarczych, Biura Informacji Kredytowej a także innych współpracujących z Gleevery Partnerów. Każdy z Partnerów jest zatwierdzony i nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dodatkowo warto pamiętać, że czynsz wynajmu nie obniża zdolności kredytowej w przypadku ubiegania się w banku o kredyt czy pożyczkę bankową.
 • Muszę logować się do banku. Czy to jest bezpieczne?
  Oczywiście — logowanie do banku jest w pełni bezpieczne. Aby sfinalizować zamówienie dotyczące wynajmu należy przejść przez weryfikację online (używając logowania z bankowości elektronicznej). Logowanie odbywa się z udziałem naszego partnera — Transaction Link. Wszyscy nasi partnerzy, z którymi współpracujemy w zakresie weryfikacji są zatwierdzeni i nadzorowani przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Czy można otrzymać fakturę na firmę?
  Oczywiście, że tak! 🤩 W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej należy nam ten fakt zgłosić maksymalnie do 10. dnia następnego miesiąca od dokonania płatności poprzez wysłanie maila na adres ook@gleevery.com, podając dane firmy (nazwę, adres oraz NIP firmy). Trzy dni przed upływem terminu planowanej płatności na adres e-mail podany podczas składania zamówienia, Gleevery wysyła fakturę na kwotę wynikającą z harmonogramu. Natomiast jeśli faktura ma zostać wystawiona na spółkę prawa handlowego (w szczególności spółkę jawną, czy spółkę z o.o.), to bardzo ważnym krokiem przed wystawieniem ewentualnej faktury jest przejście weryfikacji spółki przez system scoringowy Gleevery. W przypadku pozytywnej weryfikacji, podpisujemy aneks do umowy i rozliczamy się co miesiąc ze spółką na podstawie faktur VAT. W tym celu również prosimy o kontakt z nami wysyłając maila na adres: ook@gleevery.com
 • Czy istnieje górny limit wartości sprzętu, który mogę wynająć?
  Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. W przypadku niestandardowego zainteresowania (np. wynajęcia więcej niż jednego produktu) zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, pisząc do nas na adres ook@gleevery.com. Dołożymy wszelkich starań, by przygotować optymalną propozycję. Nasz automatyczny system decyzyjny może dopuścić do wynajmu produktu o wartości maksymalnie 15-20 tys. PLN, ale kontaktując się z nami indywidualnie można skorzystać z droższych produktów.
 • Chcę złożyć reklamację, w jaki sposób mogę to zrobić?
  Reklamację należy złożyć za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc do Gleevery na adres e-mail: ook@gleevery.com Składając ją prosimy o zawarcie w treści następujących informacji: ➡️ opis okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, a zwłaszcza rodzaj i datę wystąpienia wady/nieprawidłowości; ➡️ określenie roszczeń; ➡️ swoje dane kontaktowe. Uwzględnienie powyższych informacji ułatwi i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji. Na zgłoszoną reklamację Gleevery odpowie nie później niż w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia jej złożenia.
 • Czy można wynająć skutery wodne?
  Tak, można wynająć skuter wodny, jednak zarówno z uwagi na wartość jak i na duże gabaryty sprzętu indywidualnie podchodzimy do takiego zamówienia.
 • Ile wynosi cena wykupu produktu i od czego ona zależy?
  Cena wykupu zależy od okoliczności rynkowych w danym momencie, więc może się często zmieniać. Co wpływa na zmianę ceny? ➡️ atrakcyjność produktu ➡️ jego podaż i popyt ➡️ koszt usług dodatkowych tj. ubezpieczenie ➡️ finansowanie — wysokość stóp procentowych Gdybyśmy dziś mieli szacować wartość wykupu produktu, sumarycznie klient nie zapłaci więcej niż 20% – 40% ponad wartość początkową produktu. Przykładowo, jeżeli nowy telefon kosztował 5000 PLN, a klient w trakcie najmu zdecyduje się na odkupienie telefonu, sumarycznie nie zapłaci więcej niż 6000 – 7000 PLN.
 • Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział w promocji?
  Aby wziąć udział w promocji należy: Wynająć produkt na minimum 2 miesiące, Przez cały okres trwania wynajmu dokonywać spłat czynszów za pomocą karty Visa, Spłacać czynsze wynajmu terminowo zgodnie z harmonogramem spłat.
 • Ile dokładnie wynosi rabat, który mogę otrzymać w ramach promocji przy płatności za ostatni miesiąc najmu?
  Rabat za ostatni miesiąc najmu odpowiada wysokości miesięcznego czynszu najmu (do 850 zł/brutto).
 • W jakich okolicznościach można stracić możliwość do skorzystania z promocji?
  (a) odstąpienia od umowy wynajmu produktu w terminie 14 dni od jej zawarcia. (b) spłatę co najmniej jednego czynszu inną metodą płatności niż za pomocą karty Visa (nie wliczając w to pierwszej płatności).
 • Jaka jest maksymalna kwota zwrotu, którą można otrzymać w ramach promocji?
  Maksymalna kwota zwrotu, jaką można otrzymać w ramach promocji wynosi 850 zł/brutto.
 • Na jaki okres minimalny należy wynająć produkt, aby móc przystąpić do promocji?
  Aby skorzystać z promocji, należy wynająć produkt na okres minimum 2 miesięcy.
 • How does Gleevery work?
  To start using the Gleevery service you need to follow a few simple steps: 1. Go to your nearest Media Expert store and select the item you are interested in from among the products covered by the Gleevery service (they are marked with a special information badge). 2. Next to the selected product you will find a QR code, which after scanning will take you to the dedicated Gleevery website. Enter the 6-digit product code in the appropriate box on the Gleevery page. You will find it on the product price sheet. 3. Confirm or correct the price of the product on the Gleevery page and select a rental length that fits your needs. Enter your personal and contact details and fill in the necessary information (your Polish Resident Identification Number - PESEL, ID card number). We will securely verify your ability to make financial commitments during the order process. 4. In the summary, check if the rental data and your personal details match, then accept the terms and conditions and consent to data processing. 5. That's all! Go to the Media Expert Customer Service Point and give the employee the order code displayed after confirming your order. A Media Expert employee will finalise the process and hand over the selected product to you. Please note - at this point, renting is only possible for persons with a Polish identity card
 • Why do I need Gleevery?
  Thanks to Gleevery, you can use stuff without buying it. For a small fraction of the value of the device, you get access to it for a period selected by you. This way, you don't get attached to things, they don't lay dusty in a corner of your basement and wait "for better times" - you use them when you need them! In addition, by replacing buying with renting, you reduce your carbon footprint, limit your material consumption and give things a second life. And best of all, you do all this while enjoying the product of your dreams ;)
 • Czy w trakcie wynajmu w Gleevery można sprzedać sprzęt?
  Przez cały okres Twojego wynajmu właścicielem produktu jest Gleevery lub Partner Gleevery. Jednak jeśli chcesz decydować o produkcie czy wprowadzać modyfikacje, możesz w każdej chwili zapytać o wycenę i wykupić go na własność!
 • What is Gleevery?
  Gleevery is a platform that allows shops to introduce a new transaction for their customers - access to products without buying them! It also helps build an environmentally conscious image for employers by offering a non-wage benefit that is unique in the market. All of this comes together in the spirit of the sharing economy, the idea of sharing things in a greener and more ethical way. Gleevery aims to reduce the negative impact on the environment as much as possible and to maximise the life cycle of each rental according to the circular economy.
 • Czy wynajem w Gleevery wiąże się z dodatkowymi opłatami?
  Wynajem w Gleevery nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. W ramach wynajmu opłacasz jedynie stały, nieoprocentowany miesięczny czynsz według okresu wynajmu, który został przez Ciebie wybrany. Jeśli w trakcie procesu okaże się, że Twoja zdolność finansowa jest niewystarczająca, możesz zostać poproszony o wpłatę dodatkowej kaucji zwrotnej, która pomoże zrealizować Twoje zamówienie. Wysokość kaucji będzie widoczna dla Ciebie przed podjęciem przez Ciebie ostatecznej decyzji.
 • Jakie dokumenty są konieczne by móc wynająć produkt?
  Potrzebujesz jedynie dowodu osobistego. Po wprowadzeniu swoich danych na stronę Gleevery (danych osobowych - imienia, nazwiska, adresu, numeru PESEL, serii i numeru dowodu osobistego) oraz pozytywnej weryfikacji, pracownik Media Expert poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego celem potwierdzenia tożsamości. Po zakończeniu procesu przez pracownika Media Expert, zostaniesz poproszony o podpisanie protokołu odbioru produktu. Dokumenty jakie otrzymasz jako potwierdzenie złożenia zamówienia na podany adres e-mail to: Regulamin świadczenia usługi wynajmu w serwisie Gleevery, który jest jednocześnie umową potwierdzającą wynajem Harmonogram comiesięcznych czynszów wynajmu
 • Czy wynajem wiąże się z podpisywaniem wielu dokumentów?
  Proces wynajmu jest bardzo prosty i intuicyjny, dlatego również nie wymaga nadmiernej biurokracji rodem z urzędu. Przy odbiorze produktu podpisujesz jedynie odbiór sprzętu, natomiast na skrzynkę pocztową otrzymasz maila z harmonogramem spłat oraz regulamin, który jednocześnie jest umową. Jeśli w trakcie procesu okaże się, że Twoja zdolność finansowa jest niewystarczająca, możesz zostać poproszony o wpłatę dodatkowej kaucji zwrotnej, która pomoże zrealizować Twoje zamówienie. Wysokość kaucji będzie widoczna dla Ciebie przed podjęciem przez Ciebie ostatecznej decyzji.
 • Ile produktów mogę wynająć w Gleevery?
  Aktualnie możesz wynająć 1 produkt w salonie Media Expert spośród ponad 3000 dostępnych sprzętów (a pula ta cały czas rośnie!). Oczywiście po zakończonym wynajmie zachęcamy do skorzystania z wynajmu ponownie! PS pracujemy nad zwiększeniem liczby możliwych wynajmów ;) Stay tuned…
 • Czy istnieje możliwość wykupienia produktu?
  Jeśli uznasz, że produkt, który wynajmujesz wybrał Ciebie na zawsze, możesz zmienić opcję wynajmu na zakup. Aby wykupić wynajmowany przez Ciebie produkt napisz na adres e-mail: ook@gleevery.com lub otwórz jeden z maili od Gleevery i kliknij ,,Napisz do nas”, a my stworzymy spersonalizowaną ofertę wykupu specjalnie dla Ciebie.
 • Jaki jest minimalny i maksymalny czas wynajmu?
  Wybrane produkty Gleevery możesz wynająć na 1, 3, 6, 12, 18 lub 24 miesiące. Okres wynajmu rozpoczyna się następnego pełnego dnia od dnia otrzymania produktu. UWAGA! Długość minimalnego i maksymalnego okresu wynajmu może różnić się w zależności od produktu.
 • Co się stanie gdy wynajmowany produkt ulegnie zniszczeniu?
  Uszkodzenia się zdarzają, jasna sprawa. Dlatego stworzyliśmy bardzo atrakcyjny model, w którym, w razie uszkodzenia wynajmowanego produktu, aż 80% kosztów naprawy pokrywa Gleevery. Pozostałe 20% leży po stronie pracownika jako ostatecznego użytkownika wynajmowanego sprzętu. Pracodawca nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami z tytułu uszkodzenia sprzętu.
 • Czy mogę zabrać sprzęt za granicę?
  Tak, z wynajętych produktów można korzystać za granicą. Pamiętać jednak należy, że partycypacja Gleevery w kosztach naprawy (w ramach programu GleeverySafe) obowiązuje wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że w przypadku szkody powstałej poza granicami kraju klient ponosi 100% kosztów naprawy.
 • Czy przy wynajmowanych produktach mogę skorzystać z gwarancji producenta?
  Tak, w przypadku szkód mieszczących się w zakresie gwarancji udzielanej przez producenta, w pierwszej kolejności korzystamy z tej możliwości. W sytuacji, gdy produkt nie działa prawidłowo należy taki fakt zgłosić, pisząc do nas na adres e-mail: ook@gleevery.com. W przypadku produktów używanych, okres obowiązywania gwarancji producenta będzie ograniczony o okres obowiązywania dotychczasowej umowy najmu. Może być też tak, że wynajmowany produkt nie będzie już objęty gwarancją producenta.
 • Ukradli mi produkt, co mam zrobić? Czy program GleeverySafe obejmuje takie zdarzenie?
  Reklamację należy złożyć za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc do Gleevery na adres e-mail: ook@gleevery.com Składając ją prosimy o zawarcie w treści następujących informacji: ➡️ opis okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, a zwłaszcza rodzaj i datę wystąpienia wady/nieprawidłowości; ➡️ określenie roszczeń; ➡️ swoje dane kontaktowe. Uwzględnienie powyższych informacji ułatwi i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji. Na zgłoszoną reklamację Gleevery odpowie nie później niż w terminie 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia jej złożenia.
 • Czy wynajmowane produkty są ubezpieczone?
  Wszystkie produkty wynajmowane w Gleevery są objęte ochronnym programem GleeverySafe. Polega on na ograniczeniu odpowiedzialności klienta w przypadku ewentualnych powstałych szkód. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia produktu, Gleevery pokrywa 80% kosztów naprawy, a tylko 20% pokrywa klient, przy czym ochrona Gleevery obowiązuje wyłącznie w przypadku szkód powstałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Pracodawca nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami, jeśli dojdzie do uszkodzenia produktu. Informacje na temat rodzaju uszkodzeń wykluczonych z Programu GleeverySafe znajdziesz w Regulaminie Gleevery.
 • Czy muszę zachować oryginalne opakowanie produktu?
  Fajnie by było ;) A tak serio - prosimy Cię o zachowanie w jak najlepszym stanie oryginalnego opakowania wynajmowanego produktu. Pamiętaj, że produkt ten trafi do następnych rąk, a kto z nas nie lubi tego pięknego procesu otwierania nowej rzeczy? Zarówno my, jak i następni Klienci Gleevery będziemy wdzięczni za zachowanie opakowania. Jeśli otrzymamy od Ciebie produkt w nieoryginalnym opakowaniu, zmuszeni będziemy naliczyć dodatkową opłatę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym regulaminie.
 • Co się dzieje, gdy skończy się mój wynajem?
  Gdy wybrany przez Ciebie okres wynajmu będzie dobiegał końca otrzymasz od nas wiadomość mailową, w której będziesz mógł lub mogła podjąć decyzję czy chcesz przedłużyć wynajem na czas nieokreślony, zwrócić sprzęt do Gleevery czy wykupić wynajęty sprzęt. Jeśli zdecydujesz się na przedłużenie wynajmu → nie musisz nic robić! Wynajem automatycznie zostanie przedłużony na zasadach dotychczasowego wynajmu. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie Produktu, bo tak bardzo Ci się spodobał → napisz na adres e-mail: ook@gleevery.com lub otwórz jeden z maili od Gleevery i kliknij ,,Napisz do nas”, a my stworzymy spersonalizowaną ofertę wykupu specjalnie dla Ciebie. Jeśli natomiast zechcesz zwrócić wynajmowany Produkt → poinformuj nas o tym wysyłając do nas e-mail na adres: ook@gleevery.com lub otwórz jeden z maili od Gleevery i kliknij ,,Napisz do nas”. My uruchomimy proces zwrotu, czyli m.in. wyślemy do Ciebie etykietę zwrotu zgodnie z wybranym przez Ciebie sposobem zwrotu produktu oraz instrukcję jak zapakować sprzęt, aby bezpiecznie trafił do drugich (i następnych) rąk. Odesłanie produktu musi nastąpić maksymalnie jeden dzień po skończonym okresie wynajmu (np. jeśli wynajem kończy się 10 lutego to maksymalnie 11 lutego musisz nadać przesyłkę z produktem). Gdy tylko otrzymamy produkt poinformujemy Cię o tym! ;)
 • Czy mogę zerwać umowę wynajmu?
  Wybrany przez Ciebie czas wynajmu jest minimalnym okresem, w którym zobowiązujesz się do wynajmowania wybranego produktu (wynajem na czas określony). Oznacza to, że nie ma możliwości zerwania umowy podczas obowiązującego okresu wynajmu. Pamiętaj, że istnieje możliwość odstąpienia od umowy wynajmu w ciągu 14 dni od momentu zawarcia umowy, jednak działanie to może wiązać się z dodatkowymi kosztami koniecznymi do poniesienia przez Ciebie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.
 • Jak benefit Gleevery wspiera ekologię?
  Gleevery wspiera ekologię wykorzystując model gospodarki cyrkularnej w swoich działaniach. Nasza misja opiera się na innowacyjnym podejściu, które ma na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz maksymalne wykorzystanie zasobów. 🌱 Wierzymy, że w dzisiejszych czasach to nie posiadanie, lecz korzystanie z produktów stanowi klucz do zachowania równowagi ekologicznej. Nasza oferta wynajmu produktów otwiera drzwi do ekscytującej przyszłości, w której dbanie o planetę idzie w parze ze swobodnym dostępem do nowych technologii i produktów. Każdy wynajęty na naszej platformie produkt otrzymuje nowe życie. 💚 Dzięki temu modelowi tworzymy zamknięty obieg, w którym zasoby są wykorzystywane w sposób efektywny i zrównoważony. Dzięki naszemu podejściu, produkty nie kończą swojego cyklu życia w miejscach składowania odpadów. Zamiast tego, stają się częścią nowych potrzeb i nowych użytkowników. To nasza odpowiedź na wyzwania, które stoją przed nami, jeśli chodzi o ochronę planety dla przyszłych pokoleń — zapewniając, że produkty nie przestają istnieć po zakończeniu pierwotnego użytkowania, lecz znajdują nowe możliwości dalszego istnienia. ♻️
 • Czy wdrożenie benefitu jest naprawdę tak proste?
  Prościej się nie da! ✨ Wystarczy, że jako pracodawca podpiszesz z nami prostą umowę, ustalimy miesięczny budżet na pracownika oraz liczbę pracowników, którzy w danym momencie mogą korzystać z produktów w ofercie Gleevery. Po podpisaniu umowy otrzymasz od nas spersonalizowany link do platformy Wishlist — przekażesz go osobie odpowiedzialnej za benefity w Twojej firmie, aby mogła go przesłać do pracowników i gotowe! 🙂
 • Jak wygląda wdrożenie?
  Na szczęście my też nie przepadamy za masą formalności. 😉 Im prościej, tym lepiej! Wystarczy, że jako pracodawca podpiszesz prostą umowę, którą otrzymasz od naszego przedstawiciela po bardzo miłym spotkaniu zapoznawczym. Na początek ustalamy minimalny miesięczny budżet na pracownika oraz maksymalną liczbę pracowników, która w danym momencie może korzystać z produktów w ofercie Gleevery. Po podpisaniu umowy otrzymasz spersonalizowany link do platformy Wishlista. 💚 Przekaż go osobie odpowiedzialnej za benefity w Twojej firmie, aby mogła rozesłać go do reszty pracowników. Ci z kolei już następnego dnia mogą korzystać z wynajmu z uwzględnieniem ustalonego dofinansowania. Warto wspomnieć, że przekazanie pracownikom dostępu do Wishlisty nie wiąże się z żadnym połączeniem z infrastrukturą IT po stronie pracodawcy. ✨
 • Ile kosztuje miesięcznie utrzymanie?
  Wszystko zależy od kwoty dofinansowania, jaką chcesz przeznaczyć na jednego pracownika. 🙂
 • Ile zaoszczędzi pracownik z benefitem?
  To wszystko zależy. ☺️ Pracownik korzystający z benefitu zaoszczędzi na wynajmie dokładnie taką kwotę, jaką wcześniej jego pracodawca ustali we współpracy z Gleevery.
 • Jaki jest koszt dla pracownika?
  Koszt dla pracownika zależy od wcześniej ustalonej kwoty dofinansowania do wynajmu, którą określa pracodawca.
 • Jaki jest koszt wdrożenia?
  Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów wdrożenia. 🙂 Wystarczy, że jako pracodawca podpiszesz prostą umowę, którą otrzymasz od naszego przedstawiciela po bardzo miłym spotkaniu zapoznawczym. Na początek ustalamy minimalny miesięczny budżet na pracownika oraz maksymalną liczbę pracowników, która w danym momencie może korzystać z produktów w ofercie Gleevery. Po podpisaniu umowy otrzymasz link do platformy — przekaż go osobie odpowiedzialnej za benefity w Twojej firmie, aby mogła go przesłać do pracowników.
 • Czy firma płaci za pracowników, którzy nie korzystają?
  Nie, Twoja firma nie ponosi żadnych kosztów w sytuacji braku korzystania z platformy przez pracowników.
 • Czym różni się Gleevery od kafeterii?
  Kafeteria pozwala wykorzystać zebrane w ciągu roku przez pracownika punkty na wymianę ich na poszczególne usługi/zakupy produktów/zniżki w sklepach. W przypadku Gleevery do swobodnego użytku przez odbiorców trafia Wishlist — specjalna platforma Gleevery, na której możesz łatwo i intuicyjnie przekonać się jak wygląda wynajem w formie benefitu pozapłacowego. ‼️ Uwaga, tłumaczymy: otrzymujesz dostęp do platformy Wishlist, wybierasz produkt, który Cię interesuje i zaczynasz z niego korzystać za darmo lub za niewielką dopłatą pracodawcy. Brzmi fajnie? Działa jeszcze lepiej, właśnie dzięki Wishliście! A to nie wszystko! Jeśli Twój pracodawca jeszcze z nami nie współpracuje — nie szkodzi. Wybierz produkt, o którym marzysz i ciesz się nim do woli. 🙂 Dodatkowo możesz zgłosić nam produkt, którego nie ma na naszej liście, a my wrócimy do Ciebie ze specjalną ofertą.
 • Jak firma może rozwiązać umowę?
  Wystarczy, że jako pracodawca wyrazisz chęć rozwiązania umowy. Taki fakt należy zgłosić na ook@gleevery.com lub kontaktując się z przedstawicielem Gleevery. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia (chyba, że udało nam się ustalić z Tobą inny model współpracy).
 • W jaki sposób firma obsługuje benefit?
  Po podpisaniu umowy Twoja firma otrzyma dostęp do specjalnej platformy Wishlist — to tam znajdziesz ofertę produktów na wynajem (z opcją zgłoszenia nowych produktów). Link do platformy należy przekazać osobie odpowiedzialnej za benefity, ta z kolei prześle go do wszystkich pracowników. Od tego momentu mogą oni korzystać z wynajmu w ramach benefitu. Po zakończonym miesiącu przesyłamy firmie fakturę rozliczeniową wraz z dołączonym wykazem wynajmów obsłużonych w danym miesiącu.
 • Jak zachęcać pracowników, aby korzystali?
  Jeśli jako pracodawca chcesz zachęcić pracowników do skorzystania z naszego benefitu, warto wspomnieć, że: ➡️ W ofercie Gleevery znajdują się tysiące produktów z wielu różnych kategorii. Pracownik może swobodnie przebierać w poszukiwaniu interesującego go produkty, a następnie zacząć z niego korzystać bez konieczności kupowania! ➡️ Jeśli wymarzony produkt nie znajduje się na liście, pracownik ma możliwość dodania go do oferty, a my wracamy z odpowiedzią, czy jest on możliwy do wynajmu (Staramy się spełniać marzenia! 🙂) ➡️ Poza produktami codziennego użytku pracownik może wynająć również sprzęt sezonowy i wykorzystać go tylko wtedy, gdy tego potrzebuje, np. kamera sportowa na urlop, rower, namiot czy deska SUP ➡️ Elastyczna oferta umożliwia wynajem na różne wygodne okresy czasu ➡️ Decydując się na wynajem pracownicy mają realny wpływ na ograniczenie konsumpcjonizmu oraz zmniejszenie śladu węglowego i pozytywny wpływ na środowisko
 • Na jaki czas podpisywana jest umowa?
  Jesteśmy elastyczni! Rozumiemy preferencje naszych Klientów i potrafimy się do nich bardzo sprawnie dopasować. Dlatego umowa zawierana jest na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Pamiętaj, że w każdej chwili masz możliwość rozwinięcia modelu współpracy z nami — zawsze jesteśmy chętni do rozmów.
 • Od kiedy funkcjonuje firma Gleevery?
  Firma Gleevery Sp. z o.o. została zarejestrowana w czerwcu 2021 r. Wynajmem poprzez współpracę z siecią Media Expert w całej Polsce zajmuje się od sierpnia 2022 r.
 • Co wyróżnia ten benefit?
  O, tu możemy się naprawdę wykazać! Gotowi? To lecimy! ➡️ Jest to pierwszy benefit w Polsce, która wyróżni Twoją firmę jako społecznie i ekologicznie odpowiedzialną organizację. 💚 ➡️ Jako jedyny benefit wprowadza też świadome, niepogłębiające kryzysu klimatycznego praktyki. ➡️ Poprzez udostępnienie wynajmu swoim pracownikom, możesz faktycznie wpłynąć na ograniczenie konsumpcjonizmu i zmniejszenie śladu węglowego. To z kolei wspiera obowiązek pozafinansowego raportowania ESG przez Twoją firmę. Pamiętaj o tym! 🌱 Gleevery to benefit, dzięki któremu nie tylko tworzysz innowacyjne, przyjazne i angażujące miejsce pracy, ale także przyciągasz najlepsze talenty do swojej firmy, wykazując się odpowiedzialnością społeczną, coraz ważniejszą przy wyborze pracodawcy.
 • W jaki sposób pracownicy mogą korzystać z benefitu?
  Po ustaleniu szczegółów współpracy oraz podpisaniu umowy, otrzymasz spersonalizowany link do platformy Wishlist. 💚 Przekaż go osobie odpowiedzialnej za benefity w Twojej firmie, aby mogła rozesłać go do reszty pracowników. Już następnego dnia będę mogli korzystać z wynajmu z uwzględnieniem ustalonego dofinansowania.
 • Jaka jest wymagana minimalna liczba pracowników, aby wdrożyć benefit Gleevery?
  Generalnie minimalna liczba pracowników jaka potrzebna jest do wdrożenia benefitu to 10 osób, natomiast jesteśmy bardzo elastyczni i staramy się do każdej firmy podejść indywidualnie. Dlatego, jeśli na swoim pokładzie masz mniej niż 10 osób — pisz do nas śmiało! Wierzymy, że uda nam się miło Cię zaskoczyć.
 • Jak pracownik może zrezygnować?
  Wybrany przez pracownika czas wynajmu jest minimalnym okresem, w którym zobowiązuje się on do wynajmowania wybranego produktu (wynajem na czas określony). Oznacza to, że nie ma on możliwości zerwania umowy podczas obowiązującego okresu wynajmu. Istnieje jednak możliwość odstąpienia od umowy wynajmu przez pracownika w ciągu 14 dni od momentu jej zawarcia, jednak takie działanie może wiązać się z dodatkowymi kosztami koniecznymi do poniesienia przez pracownika. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Regulaminie.
 • Jak rozlicza się benefit?
  Na początek wspólnie z pracodawcą ustalana jest kwota miesięcznego dofinansowania pracodawcy dla pracownika. Żeby wszystko było jasne, oto przykład: jeśli masz 200 pracowników, a każdy z nich otrzyma miesięczne dofinansowanie w wysokości 50 PLN, Gleevery wystawi fakturę na 10.000 PLN. W ramach tej dopłaty pracownicy mogą korzystać z wynajmu, uwzględniając zniżkę wynikającą z wcześniejszych ustaleń. Do dziesiątego dnia każdego kolejnego miesiąca współpracy, Gleevery przesyła pracodawcy raport z wykorzystanych środków przez pracowników oraz potwierdza status zatrudnienia/współpracy między pracodawcą i danym pracownikiem.
 • Co w przypadku gdy pracownik przestanie pracować?
  Rozumiemy każdą potrzebę zmiany i jesteśmy na nią przygotowani. 💔 Zgodnie z zapisami umowy końcowej między pracownikiem a Gleevery, w sytuacji zakończenia współpracy z pracodawcą, pracownik nadal może kontynuować wynajem, biorąc na siebie odpowiedzialność zapłaty 100% miesięcznego czynszu.
 • Co to jest benefit Gleevery?
  To pierwszy benefit w Polsce, która wyróżni Twoją firmę jako społecznie i ekologicznie odpowiedzialną organizację. Benefit Gleevery pozwala pracownikowi za pomocą jednego kliknięcia, wybrać i wynająć wymarzony produkt na określony czas np. sprzęt sportowy, artykuły codziennego użytku czy elektronikę. Pracownik ma możliwość wynajmu wymarzonego produktu z uwzględnieniem wcześniej ustalonego dofinansowania od pracodawcy.
 • Czy asortyment na Wishliście będzie rozszerzany?
  Asortyment na Wishliście jest stale rozszerzany, a każdą osobę z niej korzystającą zachęcamy do dodawania swoich propozycji produktów poprzez kliknięcie w przycisk ➡️+Dodaj ⬅️, wpisanie jego nazwy oraz wklejenie linku do wymarzonego produktu. Wpisanie swojego adresu e-mail powoduje, że w ciągu 24h godzin roboczych wrócimy do klienta z informacją zwrotną. ☺️ Zachęcamy również do rekomendowania nam swoich ulubionych / wybranych sklepów czy wypożyczalni do współpracy.
 • Czy każdy produkt można dodać do Wishlisty?
  Staramy się spełnić każde marzenie, ale samolotu raczej nie wynajmiemy. ☺️ Jeśli wymarzonego produktu nie ma na Wishliście, po zgłoszeniu nam go dołożymy wszelkich starań, by w ciągu 24h roboczych wrócić do klienta z optymalną propozycją.
 • Czy jeśli dodam produkt do Wishlisty i go nie wynajmę, czy są z tego powodu jakieś konsekwencje?
  Absolutnie nie! ☺️ Z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zachęcamy do tego, by razem z Gleevery rozwijać Wishlistę i dodawać do niej różnorodny asortyment, który potem może znaleźć swojego właściciela!
 • Czy obok produktu widniejącego na Wishliście będzie informacja o tym, że sprzęt jest nowy bądź używany? Czy cena jest niższa przy produktach używanych?
  Dbamy o to, by cena wynajmu była atrakcyjna i uwzględniała wcześniejsze użytkowanie produktu. W przypadku wszystkich produktów używanych gwarantujemy, że są one dokładnie weryfikowane, odnawiane, odświeżane bądź — po akceptacji klienta — przesyłane bezpośrednio ze źródła pozyskania danego produktu (np. outlet sieci elektromarketów). Zapewniamy, że wynajmowany sprzęt jest w standardzie, który spełnia wszelkie oczekiwania co do działania oraz wyglądu produktu. Jeśli klient wyraża chęć otrzymania fabrycznie nowego produktu, może zgłosić się po wycenę takiej usługi dodatkowej na ook@gleevery.com lub wpisując odpowiednią informację przy składaniu zamówienia w polu “informacje dodatkowe”.
bottom of page