top of page

Dobry benefit pracowniczy - dlaczego warto?


“Aby hajs się zgadzał” - to hasło, które od dłuższego czasu nie stanowi dominującej, a już na pewno nie znacząco przeważającej roli w narracji zawodowej, nie tylko po stronie pracownika, ale również pracodawcy.Czym jest dobry benefit, dlaczego jest istotny i dlaczego warto w niego zainwestować i dlaczego Gleevery to rozwiązanie dla Ciebie? To niektóre z kwestii, które poruszymy w poniższym wpisie.


Rynek wzięty szturmem - dlaczego benefity robią furorę?

Jesteśmy świadkami interesującej zmiany w dynamice zatrudnienia. Pensja, kiedyś główny, jedyny, decydujący, nadrzędny czynnik warunkujący przyjęcie pracy lub w niej pozostaje dziś nie jest już tak kluczowa. Wraz z rozwojem rynku możemy śmiało zauważyć, że aktualnie pracownik (ale i w równym stopniu pracodawca, do czego wrócimy), potrzebuje i zwraca uwagę na coś więcej niż satysfakcjonujący comiesięczny przelew na czas. Owych “cosiów” możemy wskazać kilka np. warunki zatrudnienia, atmosfera, jasno określone perspektywy rozwoju, elastyczna umowa czy właśnie benefity pracownicze.


Jak benefity wpływają na pracowników?

Zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Wydajny pracownik to wydajna firma. Ta prosta arytmetyka prowadzi do wniosku, że warto szukać sposobów na zadowolenie pracowników, a jednym z nich, niewątpliwie, jest odpowiednio dobrany benefit pracowniczy. Taki benefit sprawi, że pracownik czuje się zmotywowany i doceniony. Dodatkowo, jeśli wcześniej pracodawca zrobi wewnętrzny research i wysłucha, czego pracownicy potrzebują najbardziej, podbije poziom zaufania i zintegruje zespół.


Co pracodawca osiągnie dobrym benefitem?

Pozytywnych aspektów wprowadzenia w swojej organizacji dobrze wybranego benefitu jest naprawdę sporo. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • Przyciąganie do firmy najlepszych talentów

A zgodzimy się chyba, że to całkiem istotna sprawa, prawda? Wartościowy benefit to jedna z tych rzeczy, na które z całą pewnością zwróci uwagę każdy potencjalny kandydat do wzbogacenia Twojego zespołu. Pracownik rozważający konkurencyjne oferty z podobną ofertą płacową zacznie patrzeć szerzej i dobrze jest doposażyć się benefitem, który może dać przewagę negocjacyjną.

 • Wyróżnienie się na rynku

Firmy prześcigają się we wprowadzaniu benefitów pracowniczych, dlatego po pierwsze, rozsądną praktyką jest wzięcie udział w wyścigu, by nie zostać z tyłu, ale jeszcze rozsądniejszą jest zastosowanie tzw. ucieczki do przodu. Rozważając wprowadzenie lub zmianę benefitu szukaj dalej niż utarty schemat i standardową ofertę już dawno zaimplementowaną przez konkurencję. To właśnie ta rozwojowa różnica może znacząca podbić Twoją pozycję na rynku.

 • Wpływ na pozytywny wizerunek firmy

Przemyślane działania benefitowe po stronie pracodawcy, to nie tylko wartość dodana dla aktualnych pracowników i atrakcyjna zachęta dla przyszłych, ale i skuteczna strategia wizerunkowa. Takie podejście może owocować zainteresowaniem nowych partnerów, sponsorów i klientów, zwabionych pozytywnym vibem organizacji. Im więcej pozytywnego buzzu wokół marki, tym lepiej.


Przykłady najciekawszych benefitów

Jak aktualnie rysuje się rynek benefitów pracowniczych? Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:


Benefity biurowe 👩🏼‍💻

 • Zaopatrzenie kuchni w świeże owoce, kawę, przekąski

 • Strefa chill - miejsce do odpoczynku, integrację, rozrywkę

Benefity zdrowotne i sportowe 🩺 ⚽️

 • Prywatna opieka medyczna

 • Ubezpieczenie zdrowotne

 • Karnety na baseny, siłownie, etc.

Benefity kompetencyjne 📚

 • Dostęp do książek, e-booków, webinarów

 • Udział w szkoleniach, kursach, konferencjach

 • Dofinansowanie studiów

Benefity kulturowe 🎫

 • Bilety do kina, teatru lub na koncerty


Gleevery - unikalny benefit pracowniczy

Czy w tym zalewie ofert jest jeszcze miejsce, na przemyślany benefit odpowiadajacy na współczesne potrzeby pracowników i stanowiący wartość dodaną dla Twojej organizacji? Poznaj Gleevery.

Gleevery to unikalny w skali rynku benefit, który pozwala pracownikom wynajmować ulubione produkty, na wybrany okres i dowolne z korzystanie z nich bez kupowania. Jest to benefit współtworzony przez pracowników, którzy, dzięki dedykowanej platformie mogą oddawać głosy na interesujący ich produkty, a następnie jednym kliknięciem wybrać i wynająć na określony czas wymarzone produkty np. sprzęt sportowy, codziennego użytku czy elektroniczny. Po okresie wynajmu Gleevery zadba o dłuższe życie produktów, a pracownik nadal ma dostęp do atrakcyjnej i szytej na miarę oferty!

Dzięki Gleevery:

 • Stworzysz przyjazne i proekologiczne miejsce pracy 👩🏼‍💻

 • Odpowiesz na faktyczne potrzeby pracowników i zapewnisz idealne rozwiązanie na wymagającą sytuację ekonomiczną 📈

 • Zapewnisz firmie wsparcie wizerunkowe w zakresie CSR/ESG 🌱

 • Wyróżnisz się nowym i konkurencyjnym benefitem! 🤩Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page